Eleganță la Gala Premiilor UNITER 2019

Ținutele celor șase studenți care aduc trofeele la scenă au fost create de către Departamentul Modă-Design Vestimentar din cadrul Universității de Artă și Design Cluj-Napoca, coordonatorii acestui proiect sunt Prof.univ.dr. Elena Basso Stănescu și conf.univ.dr. Lucian Broscățean.

Eleganță la Gala Premiilor UNITER 2019

Numele tinerilor designeri care au conceput și transpus piesele vestimentare sunt Royal Craus by Ionuț Oarcăș, Andra Handaric Studio, Bogdan Benea, Alexandru Manuel Pop, Paul Palm.

Mulțumiri speciale și brandurilor Monom by Georgiana Ciceo, Chic Utility, Bol Fashion of Nature, Constantine Renakossy, Vlad Popa, Nora Larcher, pentru ținute de gală oferite invitaților.

Echipa salonului VESTIGE Centre Ville, coordonată de Simina Diana Cheteleș și Raul Tișa a asigurat partea de hair & make-up pentru invitații Galei.

Spectacolul Galei Premiilor UNITER 2019 are loc în data de 13 mai, cu începere de la ora 22.00 în Sala Mare a Teatrului Național Cluj-Napoca şi va fi transmis în direct pe TVR1, Radio România Cultural, prin livestreaming pe www.uniter.ro și www.tvr.ro, şi va fi preluat de pagina de Facebook UNITER.

Foto sus: royalcraus.com/