Faust, după J.W. Goethe

Scenariul şi regia: Silviu Purcărete; Traducerea: Şt.A. Doinaş; Decorul şi light design: Helmut Stürmer;  Costumele: Lia Manţoc; Muzica originală: Vasile Şirli; Orchestraţia: Doru Apreotesei;  Video: Andu Dumitrescu; Asistent scenografie: Daniel Răduţă

Cu: Ilie Gheorghe, Ofelia Popii, Johanna Adam, Maria Anuşcă, Emoke Boldizsar, Lerida Buchholtzer, Irina Deak, Diana Fufezan, Raluca Iani, Laura Ilea, Diana Văcaru Lazăr, Dana Maria Lăzărescu, Rodica Mărgărit, Gabriela Neagu, Renate Muller Nica, Veronica Popescu, Eleonora Poşircă, Mariana Presecan, Cristina Ragos, Cristina Stoleriu, Dana Taloş, Codruţa Vasiu, Ema Veţean, Mihai Coman, Florin Coşuleţ, Dan Glasu, Tomohiko Kogi, Adrian Matioc, Adrian Neacşu, Cătălin Neghină, Eduard Pătraşcu, Cătălin Pătru, Doru Presecan, Viorel Raţă, Vlad Robaş, Bogdan Sărătean, Ciprian Scurtea, Cristian Stanca, Pali Vecsei, Liviu Vlad, Steve Walter, Tania Anastasof, Medeea Dobrotă, Doris Faff, Astrid Hermann, Irina Mihai, Aneea Oprin, Ana Maria Telebuş, studenţi ai Universităţii „Lucian Blaga” din Sibiu, secţia Actorie, Imperium Band Dorin Pitariu (chitară), Călin Filip (bass), Lucian Fabro (percuţie), Ciprian Oancea (claviaturi)

Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu

Spectacol nominalizat la Premiul pentru cel mai bun spectacol în anul 2008