Juriul Galei Tânărului Actor – HOP 2015, pentru competiţia de la Costineşti

Încă trei săptămâni până la întâlnirea propusă de Gala Tânărului Actor – HOP. O întâlnire de acum firească, de patru zile, dintre mare, teatru şi bună dispoziţie.

Juriul Galei Tânărului Actor – HOP 2015, pentru competiţia de la Costineşti

Anul acesta, cei 27 de tineri concurenţi aspiranţi la titlul de „Cel mai bun tânăr actor” vor fi priviţi şi notaţi de: actorul, muzicianul şi compozitorul Tudor Chirilă, regizorul şi scenaristul Radu Jude, actriţa şi directorul Teatrului Evreiesc de Stat Maia Morgenstern, scenografa Iuliana Vîlsan şi cântăreaţa şi profesoara de jazz Luiza Zan.

………………………………………………………………………………………………………………………………
GALA TÂNĂRULUI ACTOR – HOP, program permanent al UNITER şi singular în peisajul festivalier autohton, ajuns la cea de-a XVIII-a ediţie, are ca scop promovarea şi lansarea tinerilor absolvenţi din învăţământul superior.

8 – 11 septembrie. Vox Maris Grand Resort Costineşti. Director artistic: Radu Afrim.

ORGANIZATORI:
UNITER
Vox Maris Grand Resort Costineşti

PROIECT CULTURAL FINANŢAT DE:
Ministerul Culturii

COPRODUCĂTOR: