Teatre participante la Campania „Artistii pentru artisti”, editia 2011

Teatrul Mic Bucureşti „Doamna noastră din Pascagoula” de Tenessee Williams Teatrul „C.I. Nottara” Bucureşti „Titanic vals” de Tudor Muşatescu Teatrul Evreiesc de Stat Bucureşti „Trei surori din strada Speranţei” de Diane Samuela şi Tracy-Ann Oberman Opera Naţională Bucureşti „I due foscari” de Giuseppe Verdi Teatrul Naţional de Operetă „Ion Dacian” Bucureşti „Royal Fashion” Teatrul de Revistă „Constantin Tănase” Bucureşti „Aplauze, aplauze” Teatrul Excelsior Bucureşti „Cocoşelul neascultător” de Ion Lucian Teatrul Ion Creangă Bucureşti „Inimă rece”…

Teatre participante la Campania „Artistii pentru artisti”, editia 2011

Teatrul Mic Bucureşti
„Doamna noastră din Pascagoula” de Tenessee Williams

Teatrul „C.I. Nottara” Bucureşti
„Titanic vals” de Tudor Muşatescu

Teatrul Evreiesc de Stat Bucureşti
„Trei surori din strada Speranţei” de Diane Samuela şi Tracy-Ann Oberman

Opera Naţională Bucureşti
„I due foscari” de Giuseppe Verdi

Teatrul Naţional de Operetă „Ion Dacian” Bucureşti
„Royal Fashion”

Teatrul de Revistă „Constantin Tănase” Bucureşti
„Aplauze, aplauze”

Teatrul Excelsior Bucureşti
„Cocoşelul neascultător” de Ion Lucian

Teatrul Ion Creangă Bucureşti
„Inimă rece” de Banu Rădulescu, dramatizare după Wilhelm Hauff

Teatrul Ţăndărică Bucureşti
„Punguţa cu doi bani” după Ion Creangă

Teatrul Clasic „Ioan Slavici” Arad
„Cântecul lebedei” după A. P. Cehov

Teatrul „Mihai Eminescu” Botoşani
„O poveste foarte simplă” de Maria Lado

Teatrul pentru Copii şi Tineret „Vasilache” Botoşani
„Albă ca zăpada şi cei şapte pitici” după Fraţii Grimm

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov
„Un cuplu ciudat” de Neil Simon

Teatrul pentru Copii „Arlechino” Braşov
„Scufiţa roşie” de Valentin Dobrescu

Teatrul “Maria Filotti” Brăila
„Sosesc deseară” de Tudor Muşatescu

Teatrul de Stat Constanţa
„Gâlcevile din Chioggia” de Carlo Goldoni

Teatrul Naţional „Marin Sorescu” Craiova
„Caligula” de Albert Camus
„Conu’ Leonida faţă cu reacţiunea” de I.L. Caragiale

Teatrul pentru Copii şi Tineret „Colibri” Craiova
„Matca” de Marin Sorescu

Teatrul „Tudor Vianu” Giurgiu
„Tranka-Fleanka”

Teatrul Naţional „Vasile Alecsandri” Iaşi
„Harold şi Maude” de Colin Higgins

Teatrul de Stat Oradea, Trupa „Iosif Vulcan”
„Desculţ în parc” de Neil Simon

Teatrul „Toma Caragiu” Ploieşti
„Zidul” de Theo Herghelegiu

Teatrul „G.A. Petculescu” Reşiţa
„Gunoierul” de Mimi Brănescu

Teatrul de Nord Satu Mare
„Portugalia” de Egressy Zoltan

Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu
„Închisoarea de fete” de Steve Goosch

Teatrul Municipal Târgovişte
„Operele complete ale lui William Shakespeare, pe scurt” de Jess Borgeson, Adam Long, David Singer, producţie a Teatrului „Andrei Mureşanu” din Sfântu Gheorghe

Teatrul pentru Copii şi Tineret „Ariel” Târgu Mureş
„Respiraţii”

Teatrul German de Stat Timişoara
„Omul invizibil” de Alex Halka, prelucrare după romanul lui Herbert George Wells